Tři boty

Náš soubor se narodil v roce 2002. Po dychtivém prenatálním období, které obnášelo recitační pásma a loutkové hry se zpěvy, se ocitl ve světě, o kterém nic nevěděl. Zpočátku byl náš mazlíček dokonce naprosto bezejmenný. Jméno mu bylo ale po několika letech přece jen vybráno a to velmi uvážlivě a zodpovědně. Tři boty. Je totiž odvozeno z názvu naší vesnice Třebotov, dříve možná Tříbotov, jak je psáno ve starých kronikách. A tak šel jeho život dál už s tímto jménem. Každým rokem zažíval nová představení, svá i cizí, nové radosti a nové starosti. Vždy znovu poznával nové děti, vždy se znovu učil chodit a mluvit a mnoho dalších věcí potřebných pro život. Dnes už patnáctiletý mazel má v nohách dvacet jeden pořad! Ale vězte, že až bude začínat ten dvacátý druhý, bude se muset zase učit všechno úplně od začátku.

Soubor tvoří většinou kolem patnácti dětí. A my dvě. Václava Makovcová a Jana Barnová. Dětem je většinou sedm, osm, devět nebo deset let. Nám je víc. Ony v průběhu času odcházejí. My zůstáváme. Takže nakonec by se mohlo zdát, že jen my dvě víme, jak to všechno bylo. Omyl. Když jsme se jednou dětí zeptaly, jak se asi soubor narodil a jak žije, věděly všechno:

... "Narodili jsme se pomalu. Rostli jsme také pomalu, ale i trošku rychle. A je to strašně hezké růst, ale i je to trošku otravné. Taky je to trošku srandovní a už jsem toho zvládl hodně. Je to hezké, protože je to opravdu srandovní."...

... "Rostl jsem tak, že děti se vurt přidávaly, chtěly prostě taky zažít ty soutěže, že se chtějí se něco naučit. Dokázal jsem soutěže, byly jsme na prvním místě a tak dál, až budeme nejlepší z celého světa."

... "Na soubor chodím rád, protože rád hraju ty dvě pohádky, protože jednu pohádku nehraju."

... "Chtěl bych vylepšit naší snahu. Dokázal jsem se vžít do souboru. Mám radost, že jsem v souboru. Mám radost, že jsme postoupili do Trutnova. Mám radost, že v souboru bouchám týčema."

... "Chci něco. Jako je radost, ale nic moc ne. Dělám to, co každý jiný. A já z toho něco udělám, já to vím. A jsem z toho jako pominutá. Těším se, ale no prostě z toho mám radost.“

"Já jsem se narodil v Třebotově. Rostu dál a dál, možná porostu navždy, ale to zatím nevím. Děti mám šikovné, možná to taky poznáte. Jsem rád, že jedu za vámi a tak se na vás moc těším. U mě by se dalo zlepšit... ale to Vám nebudu říkat. Tak ahój ahój a zatím nazchledanou."

Fotogalerie - staré stránky

Více o souboru

Současnost

K neuvěření!

dvě pohádky z knihy Terryho Jonese Pohádky k neuvěření v překladu Petra Matouška

v úpravě Václavy Makovcové a Jany Barnové

za akordeonového doprovodu Jany Barnové

použity úryvky z písní Good King Wenceslas, The Marine´s Hymne, Roll The Old Chariot Along v úpravě Václavy Makovcové a Jany Barnové

za výtvarné spolupráce Ivany Kubátové a Michaela Foremana (ten o tom neví)

za odborného vedení dětí při výrobě kulis Zdeňka Klimta

Naše první pohádka O zapomněnkách vypráví o tom, že prý existuje strom, na kterém roste tuze vzácné a čarovné ovoce. Vypadá prý jako oříšky. A zahání prý špatné svědomí. Prý jej však už vykáceli. K neuvěření!

Ve druhé pohádce, která se jmenuje Mick a Mack, jde o velkou a téměř trvalou názorovou neshodu. Jsou sice chvíle, kdy nás společné nebezpečí může sjednotit, ale jen co pomine, hádky jsou zpět. K neuvěření!

V hlavních rolích jsou:

Šimon Bek, Lukáš Bujňák, Oliver Najman, Jakub Nedělka, Natálie Fikrtová, Martina Krejsová, Marie Kvasilová, Apolena Dvořáková, Markéta Kolací, Sofie Pavlíková, Anna Ruppertová, Anděla Natálie Oríšková, Tomáš Ouřada, Anna Pavlíková, Veronika Spáčilová, Tomáš Urx

Celosvětový festival dětského divadla v Lingenu
Vydané publikace
Tři boty v Itálii

Pořady, které vznikly:

2002 – „Život je pes aneb Copak se, tupče, říká Ifi?“ - Emanuel Frynta
2003 – „Ať si bylo, jak si bylo“ - lidová poezie v lidové pohádce O dvanácti měsíčkách
2004– „O hrnci, dětech a tulácké duši“ - Miloš Macourek a Václav Koubek
2004 – „O Vánocích, které nechtěly být“ - Karel Čapek
2005 – „Veliký TŮDLE“ - Pavel Šrut, Petr Skoumal
2005 – „Kde jsou lidé, tam je řeč“ - vánoční lidová poezie
2006 – „Tu To máš“ - tři anglické pohádky převyprávěl Pavel Šrut
2007 – „Mamut a umělé dýchání“ - Miloš Macourek
2008 – „Záhádky“ - Petr Nikl
2009 – „Když v Grombúlii“ - Edward Lear, Pavel Šrut
2010 – „O tom, jak Olízek udělal moc tenký led“ - Zdeněk Malinský
2011 – „Šel jsem jednou z Kordoby“ - Vladislav Stanovský, Jan Vladislav
2012, 2013, 2014 – „Nu, vot!“ ruská lidová pohádka vyprávěná Irinou Karnauchovovou
2013 – „Šťastný princ“ - Oscar Wilde
2014 - „O parádivé Sally“ - Jan Vladislav
2014 – „O Vánocích, které nechtěly být“ - Karel Čapek - hravé výrazové čtení
2015 - „ProPánaKrále!“ - Jan Vladislav
2015 - „Starej Havlík vymazuje ten širokej vůz“ - vánoční lidová poezie
2016 - „Jak se Trivoj smrskl“ - Florence Parry Heideová
2016 - „Korbílek rozumu“ - Pavel Šrut
2017- „Říkejte si s námi“ - František Hrubín
2017 - "O zapomněnkách" - Terry Jones
2018 - "Mick and Mack" - Terry Jones
2018 - "K neuvěření" - Terry Jones

Případné dotazy můžete vznášet na Janu Barnovou nebo na její telefonní číslo 728 11 44 51.

Stránky odkazující na náš soubor:

Databáze českého amatérského divadla

Recenze z Jiráskova Hronova (soubor pdf-str. 10 a 11)

Divadlo pro děti - maxirecenze - Nu, vot!

http://www.amaterskascena.cz/up/soubory/zpravodaj-83-1308131000-959.pdf (str. 4, 5)

(2002, č. 1, 2)
(2003, č. 3)