Dětská dlaň

Na počátku cesty byla účast naší školy v evropském projektu Comenius. Téma projektu znělo: “ How to make a house for a puppet family“. Spolupracovali jsme se dvěma školami, jedna byla z belgického Ghentu a ta druhá ze španělského města La Palma del Condado. Každá ze škol si pořizovala vlastní domeček pro rodinu panáčků.

Náš návrh a posléze provedení bylo promyšlené a důkladné. Aby se rodině Třebatů v novém domečku dobře žilo, vyráběly jim děti veškeré zařízení. Dřevěný nábyteček dokonce tvořily v opravdové truhlářské dílně. Tam jsme prožili krásné chvíle, které s vůní dřeva přešly v nezapomenutelný zážitek.

Cílem projektu bylo přivést děti k technickému vzdělávání, řemeslu, rukodělné práci. Tyto snahy padly na úrodnou půdu. Možná, že děti podvědomě cítí potřebu „přiložit ruku k dílu“ jako protiváhu dnešní virtuální době.

Projekt však skončil. Domeček a jeho obyvatelé s námi ve škole stále žijí, děti si hrají. Cítíme, že v započatém díle by bylo dobré pokračovat. A tak se zrodila myšlenka uskutečnit podobný projekt, ale tentokráte pouze náš. Truhlářskou dílničku. Další děti by měly možnost navštívit skutečnou truhlářskou dílnu, kde by společně vyráběly dřevěné výrobky pod vedením odborníků. Mohly by tak získat nejenom zručnost a povědomí o řemesle, ale zcela jistě i pocit uspokojení, že dokáží něco hmatatelného vyrobit vlastníma rukama. Tyto originály bychom pak přivezli k nám do školy, našli bychom jim to správné místo a těšili bychom se z nich dál.

Dotýkat se dřeva znamená dotýkat se přírody samé. Zveme tedy Vaše děti pronikat do tajů řemesla, poznat vlastní schopnosti a objevit radost z právě vytvořeného.

Fotogalerie - staré stránky

Podrobné informace

Čas:

sobotní odpoledne od 14:00 do 17:00 hodin
termíny: 17. 11. 2018    12. 1. 2019

Cena:  500,- Kč/za jednu dílničku

Pokud Vás náš projekt zaujal, zapište jméno dítěte k Vámi zvolenému termínu. Částku prosím zaplaťte na účet školy 126608329/0800, do poznámky uveďte DD a jméno dítěte. Jestliže se dítě nebude moci dílničky z důvodu nemoci zúčastnit, peníze Vám budou vráceny.

Rezervace: Odkaz na dokument (google drive)

K jednomu sobotnímu odpoledni se mohou přihlásit čtyři děti.

Sraz bude na místě v Řevnicích, kde si děti převezmou paní učitelky Jana Barnová, Ivana Kubátová a pan truhlář Zdeněk Klimt.

Případné dotazy můžete vznášet na Janu Barnovou nebo na její telefonní číslo 728 11 44 51.

Truhlářská dílna Zdeněk Klimt
Řevnice